15. výročie kmeňa
Úvodná strana
Hore

 

 

...na tejto chate sa bude konať naše stretnutie...

Na výročnom stretnutí kmeňa Wappacomo Minal na Muránskej planine (7.-9.10.2005) bolo super - stretlo sa nás neúrekom (17 dospelákov, 5 detí a 2 psi).

 

A tu je pár fotografií:

 

Jednou z hlavných činností po príchode na chatu v srdci Muránskej planiny bola príprava gulášu (základ potravy na nasledujúce dni) a narúbanie dostatku dreva (Alberto mal sekerovú premiéru)...

Večer sme strávili pri krbe...

...nočná obloha bola neskutočne krásna...

...v sobotu ráno sme sa vybrali na okružnú túru nádhernou jesennou prírodou - lesnými cestičkami i mimo chodníka, ktorý zmizol vďaka lesnej kalamite...

...cestou sme sa nakŕmili jesennými čučoriedkami...

...kochali sa výhľadom zo Sivákovej...

obdivovali nádheru jesenných kvetov a jarieb...

...oddychovali a spomínali na mnohé výlety na Nižnej Kľakovej...

...vyliezli na Skalnú bránu...

...po návrate k chate sme sa zvítali s oneskorencami a dali si riadnu porciu gulášu...

Tu sme všetci prítomní (okrem Sabiny, ktorá sa niekde zatúlala)

zľava stojaci:

Monika, Tulipán, Eliška, Kubko, Janka, Janko, Ditka, Zdenka, Alberto, Marcel s Dáškou, Evka, Pali, Táňa, Rebeka, Ivo

zľava pri zemi:

malý Jadranko, Maruška, Vierka s Robinom a Cindy, Edo, Veronika

Nedeľné ráno bolo čerstvé a príroda sa pokryla srieňom...

...ale krásne počasie a jesenné slniečko nás čoskoro rozohriali...

...a vyrazili sme na menšiu vychádzku smerom k Fabovej holi...


Milí kamaráti, 

 
6. októbra uplynie 15 rokov od chvíle, keď sa v Malých Karpatoch rozhorel náš prvý snemový oheň a my sme založili náš woodcrafterský snem, ktorý sme nazvali Wappacomo Minal, Zrodení v krajine bielych hmiel.
 
Pozývam Vás na víkendové stretnutie na Muránskej planine v dňoch 7.-9. októbra 2005.
 
Podobne ako pri príležitosti 10. výročia založenia kmeňa, aj teraz sa aj tento rok stretneme na Muránskej planine, ale pre zmenu na chate pri Stožkách.
30.5.2005
 

Aktuálne informácie:

Účasť potvrdili:

Na celú dobu stretnutia:
Ditka, Zdenka (+ priateľ), Ivan (+ priateľka), Edo a Vierka, Marek (?), Mišo, Sabina, Janko (+ dcéra), Táňa (+ manžel a dcéra)

Aspoň na nejaký čas:
Monika (+ manžel a 2 deti), Jadranky, Marcel s rodinkou

Ako sa tam dostať?

Najjednoduchšia doprava je autom (vlastným alebo ako spolucestujúci iného účastníka).

Autom je cesta možná až k chate - najskôr treba ísť cez Brezno do Závadky nad Hronom. V tejto dedine je snáď jediná príležitosť zablúdiť... Po prejazde dedinou treba odbočiť doprava. Po cca 100 metroch je železničný prejazd a za ním most cez Hron. Pred Lesnou správou treba odbočiť doľava a prejsť okolo píly (bude naľavo od vás). Ak ste to zvládli, ste už vonku z dediny a musíte ísť po asfaltke stále hore dolinou, takmer neustále na juh.
Opis tohto úseku cesty uvádzam len preto, aby ste si boli istí, že ste na správnej ceste: asfaltka sa po asi 8 km vetví pri horárni Klátna - treba ísť rovno. Po ďalších cca 5 kilometroch (vpravo murovaná horáreň, vľavo vagón úzkokolajky slúžiaci ako prístrešok a informačná tabuľa) sa asfaltka opäť vetví. Tu treba ísť vľavo. Cesta povedie roklinou medzi Veľkou a Malou Stožkou (pozor - je to úzka kľukatá cesta so strmým zrázom vysoko nad potokom bez zvodidiel). Nad tiesňavou sa dolina otvorí a uvidíte zruby. Po 500 metroch uvidíte vľavo na lúke chatu, ku ktorej vedie poľná cesta zhora (choďte po asfaltke ešte asi 400 metrov a auto zaparkujte pri okraji lesa, zvyšných 200 metrov prejdite pešo).

Pre tých, ktorí nemajú vlastného motorového tátoša a ani sa nestihli k niekomu pridať, zostáva niekoľko možností. Najvhodnejšia je cesta vlakom (rýchlik R811 Horehronec) ráno o 6:46 z Bratislavy (hlavná stanica) a s jedným prestupom (v Polomke) sa dopraviť do Závadky (o 12:25). Ak mi dáte vedieť, že prídete týmto vlakom, môžem(-e) vás v piatok čakať autom na stanici. Inak vás čaká pár hodín cesty vyššie opísanou trasou. Ďalšie možnosti vlakovej dopravy nájdete na www.vlak-bus.cz

Všetky ostatné možnosti prístupu sú podstatne komplikovanejšie - prístup z Muráňa i Tisovca je dlhší a vyžaduje dostať sa najskôr na planinu a potom zísť do údolia pod Stožkami. Riešenia pomocou autobusovej dopravy sú rovnaké ako vlakom.

Ubytovanie:

Je nás mierne viac ako postelí, ale určite sa zmestíme...
Každý si však musí priniesť spací vak a zrejme aj nejaké karimatky budú vhodné pre tých, ktorí prídu neskôr (alebo v prípade, že sa rozhodnú pre nocľah pod širákom...)

Chata je bez elektriny, v každej miestnosti sú kachle, v spoločenskej miestnosti je krb (páni, prineste si sekery). V šope je dostatok dreva. V chate tečie voda, vonku je kadibúdka (asi bez toaleťáku).

Strava:

Stravu na piatok a všetky raňajky si zabezpečujeme individuálne. Spoločný guláš na sobotu obed, večeru a nedeľný obed bude pripravený pre tých, ktorí potvrdili o takúto stravu záujem. V opačnom prípade bude všetka strava individuálna.

Doprava autami:

    spolucestujúci voľné miesta odchod kontakt
Marek BA-035MX 1 0 piatok mstaron@bratislava.whitecase.com

Edo

BA-249IV 3 0 štvrtok večer stloukal@fns.uniba.sk
Ivan BA-409HH 3 0 piatok po poludní z BA miskay.ivan@stonline.sk
Táňa BS-947AG 2 1-2 z Banskej Štiavnice pedaghgi@stonline.sk
Monika

IL-360AR

3 0 zo Žiliny, v sobotu ráno mvaclavkova@novitech-za.sk
Janko

BA-687MG

1 3 piatok večer z BA janop@exe.sk

informácie v tejto tabuľke nemusia byť úplne aktuálne, ale ak mi dáte vedieť, že ste si už dohodli zvezenie, pomôžete tým aj ostatným